W obronie osobistej

Liczba przestępstw na ulicach znacząco wzrasta. Czasem przejście o zmierzchu przez park czy ciemnie uliczki miasta to naprawdę spore wyzwanie. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie środki do obrony osobistej, które można kupić w każdym sklepie oferującym militaria.

Dla kogo samoobrona?

Aby kupić środki do samoobrony trzeba być osobą pełnoletnią. Ważną zaletą tych produktów jest fakt, że nie powodują one trwałego uszczerbku na zdrowiu u zaatakowanego napastnika, ale dają chwilę czasu, by móc go obezwładnić i ratować się ucieczką. Praktycznie każdy człowiek powinien posiadać chociaż jeden taki produkt, przeznaczony do reakcji w trudnych sytuacjach, niemniej jednak już na pewno powinny się w niego wyposażyć osoby często wychodzące z domu po zmierzchu czy pracujące w niebezpiecznych miejscach.

Produkty do samoobrony

Do najpopularniejszych produktów zaliczają się paralizatory i gazy na bazie olejku pieprzowego. Zasięg pojemnika z gazem wynosi zazwyczaj od 2 do 4 metrów i jest to wystarczający dystans, by obronić się w porę. Paralizatory natomiast wymagają ich przyłożenia bezpośrednio do ciała napastnika, ale działają nawet przez warstwy grubej odzieży wierzchniej. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup przenośnego paralizatora połączonego z latarką.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *