Jaką broń można kupić w sklepie militarnym?

Sklepy militarne mogą pochwalić się bardzo zróżnicowaną i bogatą ofertą. W ich asortymencie coś dla siebie mogą znaleźć nie tylko miłośnicy broni, ale także trekkingu, survivalu czy poszukiwania skarbów. Jednak wciąż najpopularniejszą kategorią, jeśli chodzi o militaria, pozostaje strzelectwo. Jakie rodzaje broni można kupić w sklepach militarystycznych?

Pistolety na kulki

Ich zastosowanie może być bardzo szerokie. Służą przede wszystkim do treningów strzeleckich, ale jak najbardziej można ich także używać w celu ochrony osobistej czy uprawiania sportu – choćby paintballu. Pistolety na kulki zasilane są kapsułami z CO2. Strzelają gumowymi kulami, chociaż kulki te mogą być też wypełnione wodą, farbą czy gazem pieprzowym. Na posiadanie broni tego typu nie trzeba specjalnych zezwoleń, wystarczy być osobą pełnoletnią.

Wiatrówki

To jedna z najbardziej popularnych kategorii, jeśli chodzi o strzelectwo w sklepach militarnych. Można w niej znaleźć strzelby wiatrowe zarówno niższej, jak i wyższej klasy. Nowoczesne wiatrówki mają bardzo dużą moc dzięki zastosowaniu sprężyn gazowych, a nie jak do tej pory – tradycyjnych. Wiatrówka wbrew pozorom to nie tylko broń długa – mianem tym określa się także wygodne w użytkowaniu, mniejsze pistolety wiatrowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *